ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА

Наказ МОН України від 25.04.2013 №466 "Про затвердження Положення про дистанційне навчання"

Сучасні умови інформаційного суспільства, розвиток телекомунікацій, процеси перебудови, що відбуваються в Україні, вимагають інших підходів, методів і технологій, і особливо у такій важливій сфері, як освіта. Найважливішою стороною цих змін є акцент на розвиток співробітництва найголовнішою складовою навчально-виховного процесу - "Учитель - Учень" на основі нестандартних форм і методів взаємодії, створення науково-методичної системи безперервної освіти (як вчителя, так і учня) в рамках єдиного освітнього простору.

Успішність навчання і виховання учня багато в чому залежить від того, як складеться цей тандем співробітництва, які форми і методи при цьому будуть використані, на основі яких сучасних технологій вони будуть побудовані. Сьогодні актуальною проблемою стає прагнення багатьох школярів продовжити свою освіту в тих навчальних закладах, які могли б забезпечити їм високий рівень підготовки, можливість вибору профільної освіти. Розвиток дистанційного навчання - це можлива відповідь на поставлені питання.

В основі дистанційного навчання закладені педагогічні технології різнотемповості навчання, самостійність в самоосвіті школярів з різних освітнім областям, поєднання різних форм і методів взаємодії вчителя і учня. Можна з упевненістю сказати, що в сучасних умовах широкого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у сферу освіти за дистанційним навчанням - майбутнє. І абсолютно ясно і очевидно, що технології дистанційного навчання треба розвивати і далі. Для організації дистанційного навчання використовуються сторінки шкільних сайтів

План заходів щодо розвитку дистанційної освіти в гімназії
ЗахідТермінВідповідальній
1Впроваджувати спеціальні навчальні модулі, які можна додати до сучасних навчальних програм, або використати у процесі позаурочної діяльності учнів у системі MOODLE2017/2018н.р.
Жмуріна Н.О.
Годун Т.В.

2Налагодити чат спілкування з учнями гімназії, що навчаються вдомаВересень 2017Мельникова Н.М.

Войлокова Т.І.
3Створити дистанційний курс пробного on-line тестування для учнів що поступають до 5-го класуЛистопад 2017Грінєвич А.І.
4Створити інтернет програму "Домашні завдання" - передача домашніх завдань для учнів усіх класів гімназії з усіх предметів через мережу InternetСічень 2018Інкіна О.В.
5Активно впроваджувати відеоконференції (Skype) в системі навчально- виховної роботі2017/2018н.р.Інкіна О.В.
6Участь у дистанційному навчальному курсі компанії Microsoft „Партнерство у навчанні” учителів ХГ№472018 рікІнкіна О.В.
7Участь у конкурсі на кращий дистанційний курс2018 рікЖмуріна Н.О.
Годун Т.В.

Сайт дистанційного навчання ХНЕУ для школярів

Дистанційний Університет юного хіміка на базі ХНУ ім.В.Н.Каразіна

Система дистанційного навчання "Доступна освіта"