ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА

Наказ МОН України від 25.04.2013 №466 "Про затвердження Положення про дистанційне навчання"

Сучасні умови інформаційного суспільства, розвиток телекомунікацій, процеси перебудови, що відбуваються в Україні, вимагають інших підходів, методів і технологій, і особливо у такій важливій сфері, як освіта. Найважливішою стороною цих змін є акцент на розвиток співробітництва найголовнішою складовою навчально-виховного процесу - "Учитель - Учень" на основі нестандартних форм і методів взаємодії, створення науково-методичної системи безперервної освіти (як вчителя, так і учня) в рамках єдиного освітнього простору.

Успішність навчання і виховання учня багато в чому залежить від того, як складеться цей тандем співробітництва, які форми і методи при цьому будуть використані, на основі яких сучасних технологій вони будуть побудовані. Сьогодні актуальною проблемою стає прагнення багатьох школярів продовжити свою освіту в тих навчальних закладах, які могли б забезпечити їм високий рівень підготовки, можливість вибору профільної освіти. Розвиток дистанційного навчання - це можлива відповідь на поставлені питання.

В основі дистанційного навчання закладені педагогічні технології різнотемповості навчання, самостійність в самоосвіті школярів з різних освітнім областям, поєднання різних форм і методів взаємодії вчителя і учня. Можна з упевненістю сказати, що в сучасних умовах широкого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у сферу освіти за дистанційним навчанням - майбутнє. І абсолютно ясно і очевидно, що технології дистанційного навчання треба розвивати і далі. Для організації дистанційного навчання використовуються сторінки шкільних сайтів

План заходів щодо розвитку дистанційної освіти в гімназії
ЗахідТермінВідповідальній
1Впроваджувати спеціальні навчальні модулі, які можна додати до сучасних навчальних програм, або використати у процесі позаурочної діяльності учнів у системі MOODLE2018/2019 н.р.
Мороз А.А.
Нечипорук О.М.

2Налагодити чат спілкування з учнями гімназії, що навчаються вдомаВересень 2018Мельникова Н.М.

Войлокова Т.І.
3Створити дистанційний курс пробного on-line тестування для учнів що поступають до 5-го класуЛистопад 2018Грінєвич А.І.
4Створити інтернет програму "Домашні завдання" - передача домашніх завдань для учнів усіх класів гімназії з усіх предметів через мережу InternetСічень 2019Інкіна О.В.
5Активно впроваджувати відеоконференції (Skype) в системі навчально- виховної роботі2018/2019 н.р.Інкіна О.В.
6Участь у дистанційному навчальному курсі компанії Microsoft „Партнерство у навчанні” учителів ХГ№472019 рікІнкіна О.В.
7Участь у конкурсі на кращий дистанційний курс2019 рікМороз А.А.Нечипорук О.М.

Сайт дистанційного навчання ХНЕУ для школярів

Дистанційний Університет юного хіміка на базі ХНУ ім.В.Н.Каразіна

Система дистанційного навчання "Доступна освіта"

Дистанційний курс за темою: "Сприйняття інформації нервовою системою"

Дистанційний курс за темою: "Загальна характеристика покрито-насінних рослин"

Дистанційний курс за темою: "Риби, поведінка тварин"

Кiлькiсть переглядiв: 479