/Files/images/Рису1.jpg

Одним з основоположних елементів структури служби інформаційного забезпечення є шкільна медіатека. У перекладі з латинської мови слово «медіатека» означає «засіб» або «посередник». Словосполучення «шкільна медіатека» застосовується для того, щоб підкреслити. що вона виконує функції і як традиційна бібліотека з паперовими носіями, і як ресурсний центр школи, що містить аудіовізуальні та мультимедійні матеріали.

Призначення шкільної медіатеки

Шкільна медіатека – це структурний підрозділ освітнього закладу, в якому є різноманітні джерела інформації: книгодрукуванні видання, відео – та аудіо – матеріали, програмне забезпечення тощо. Медіатека школи допомагає при організації та проведенні освітнього процесу змістити акценти з репродуктивних, пояснювально – ілюстративних методів на проблемні, дослідницькі та сприяти творчій діяльності учнів.

Мета роботи шкільної медіатеки:

- розвиток пізнавальної, дослідницької діяльності учнів, їх самостійного мислення

- створення умов для ефективної роботи педагогів, підвищення їх професійних компетентностей.

Задачі шкільної медіатеки:

- розвивати інформаційну культуру всіх учасників навчально – виховного процесу;

- створити умови для отримання та самостійної роботи з інформацією, розташованої на різних носіях;

- систематизація та розширення медіаресурсів;

- забезпечення вільного доступу до медіаресурсів.

Навчальні програми, тренажери, енциклопедії, довідники